Buk

buk

21.12.

 

Lidé ve znamení Buku

Setkáte-li se s ředitelem velkého podniku, který si jde za svým cílem navzdory všem překážkám, bude nejspíš narozený ve znamení Buku. Tento člověk má zpravidla velké ambice, které ovšem dokáže naplnit. Jeho okolí jej má často za lehkomyslného, ovšem jen proto, že se soustředí na své cíle a ostatní věci jej příliš nezajímají.

Svou pracovitost, cílevědomost, houževnatost a tah na branku dokáže zúročit, ovšem mnohdy za cenu osobního života. Proto mezi zrozenci tohoto znamení najdeme plno workoholiků/ček. Své pracovní vypětí si ale po čase uvědomí a ve zralejším věku se usadí a užívají si zajištěné stáří naplno.

Vztahy

Zrozenci Buku potřebují ke svému životu pevné zázemí, které se v jejich případě neobejde bez tolerantního a trpělivého partnera. Přátel nemají mnoho, neboť své práci věnují téměř veškerý čas. Touha po dosažení stále lepších výsledků mu mnoho osobních vztahů s okolím nedovoluje.  

Zdraví

„Zdravý jako buk“ – tohle přirovnání je trefné. Lidé narození ve znamení Buku zpravidla netrpí po většinu života nemocemi. Ty je dostihnou až ve stáří, kdy se mohou projevit srdeční obtíže. V pozdějším věku jsou ohroženi infarktem, který souvisí s celoživotním pracovním vypětím.  

Práce

Práce je hlavní náplní života zrozence Buku. Je připraven jí obětovat téměř vše, dokud nedostane silnější impuls k tomu, aby zvolnil. Tímto impulsem však bývá často až ohrožené zdraví nebo rozpad vztahu. Dojde-li jeho honba za kariérou až sem, jen těžko se vrací zpět. Pokud se ale povede vše urovnat, mívá Buk spokojené a klidné stáří.  

+ -
Houževnatý Nekompromisní
Pracovitý Neústupný
Cílevědomý Přísný
Uvědomělý  
Ambiciózní  

Známé osobnosti narozené ve znamení Buku

Zdeněk Fibich, Josef V. Stalin

TIP NA DNEŠEK

Lunární kalendář na dnešní den: